SSS

SIKÇA SORULAN SORULAR (S.S.S)

DermaSilk® Sorular

İpek’ten serisin tabakası neden çıkarılmıştır?

Cerrahi operasyonlarda, dikiş olarak kullanılan Medikal sınıf ipek, ipek ipliğinin ana bileşeni, saf fibroin’den oluşur. Çünkü ipeğin dış tabakası olan serisin, geçmişte bazı allerjik reaksiyonlara sebep olduğu görülmüştür. Fibroin’e allerjik reaksiyonla ilgili dünyada sadece bir tane rapor bulunmaktadır. Bu yüzden DermaSilk® saf fibroin kullanmaktadır.

DermaSilk® üretiminde herhangi bir boya kullanılmış mıdır?

DermaSilk® saf, boyanmamış ipek kullanılarak üretilmiştir. İçinde hiçbir kimyasal yoktur. Tamamen doğal olarak üretilmiştir. Kendi rengi olan doğal krem rengidir.

Neden çamaşırları sürekli giymek zorundayım?

DermaSilk®, etkisini sürekli kullanımda ve cilde yakın temasta olduğu müddetçe göstermektedir. DermaSilk® kısa süreler için de giyilebilir veya uygun olmayan bazı sebeplerden dolayı çıkarılabilir.

Bol ve rahat kıyafetler giymeye alışkınım. Sıkı oturan çamaşırları giymek herhangi bir rahatsızlık verir mi?

Bol kesimli pamuklu çamaşırlar cildi çevresel faktörlerden korumak için tasarlanmıştır fakat kabarık duracağından, kıyafetlerinizin içinde görülmemesini sağlamanız zor olabilir. Oysa DermaSilk® ikinci cildiniz olarak tasarlanmıştır. İpeğin doğal yapısındaki pürüzsüzlük, DermaSilk® giyen kişiye varlığını hissettirmez. Şimdiki moda kıyafetlerinizi DermaSilk® in üzerine giyebilmeniz sağlanırken aynı zamanda hiç kimse de farkında olmaz.

DermaSilk® üzerine özel bir kıyafet giymem gereklimidir?

Hayır. DermaSilk® herhangi bir kıyafetinizin altına giyilebilmesi için tasarlanmıştır.

Dikişler cildi tahriş eder mi?

Hayır. Çamaşırlar tasarlanırken bu konuya özellikle dikkat edilmiştir. Bebekler için dikişler, çamaşırların dış kısmında yer almaktadır. Çocuk ve yetişkinler de ise, kenarlarının cilt ile temas etmemesi için çok küçük ve çift dikiş kullanılmıştır.

DermaSilk® çoraplarını ne için kullanabilirim?

DermaSilk® çoraplarının birçok işlevi vardır. Öncelikle Microbe Shield ayak kokusuna sebep olan bakterileri öldürme özelliğini de barındırdığından, ayakları ferah ve kötü kokudan uzak tutar. Aynı zamanda, ayak yaraları(diyabetik ayak), ayak mantarları’na (Athletes’ foot) sebep olan bakteri ve mantarlara da etkilidir böylelikle bu durumlara bağlı olan kaşıntıları ve yaraları azaltır.

“Microbe Shield™ " nedir?

Microbe Shield “geniş spektrumu" ile bakteri ve mantarların üremesini engelleyen, özel olarak tasarlanmış anti mikrobiyaldır. İnsanlara ve çevreye zararlı yani toksit değildir. İpek ipliğine kalıcı olarak bağlanmıştır ve hiçbir zaman etkinliği bitmez.

“Microbe Shield™ " hassas ciltleri tahriş eder mi?

“Microbe Shield" kapsamlı testlerden geçmiş ve 30 yıldır hastanelerde kullanılmaktadır. Üstelik DermaSilk®, Avrupa’nın birçok ülkesinde yaygın olarak kullanılmaktadır ve herhangi bir reaksiyon belirten raporlama kaydedilmemiştir.

“Microbe Shield™ " DermaSilk® den ayrılır mı?

Microbe Shield ipek ipliğine kalıcı olarak bağlanmıştır ve bu işlem üretici firma adına patentlidir. 50 yıkamadan sonra bile ipekten kopmadığı gözlenmiştir. Diğer anti mikrobiyal kaplamaların kumaştan koptuğu incelenmiştir fakat DermaSilk öldürme gücünü çamaşırın ömrü boyunca devam ettirmektedir.

DermaSilk® ile birlikte bütün medikal kremlerimi kullanabilir miyim?

DermaSilk®, dermatolojik tedavilere “tamamlayıcı" olarak tasarlanmıştır. Fakat yine de, DermaSilk® temiz cilt ile doğrudan temas ettiğinde en iyi iyileştirici etkisini gösterir, bütün medikal krem veya emoliantlar tamamen emildikten sonra DermaSilk® giyilmelisini önermekteyiz.

Islak bandajlama’nın (wet wrapping) yerine DermaSilk® kullanılması uygunmudur?

Hayır. Islak bandaj (wet wrap) tekniği, belirli ihtiyaçları olan kişiler için aşırı emoliant terapisidir. Bu tedavi şeklinde, hastaların ciltlerine ciddi miktarda emoliant uygulanır ve daha sonra ıslak kıyafetlerle kaplanırlar. Böyle bir tedavi de DermaSilk® in olumlu etkilerini cilde direk temas edemediği için emoliantlar bloke ederek etkinliğini gösteremez. DermaSilk® ancak ıslak bandaj tedavisi yapıldıktan sonra kullanılabilir. İngiltere’deki hemşireler ıslak bandaj uygulaması yerine DermaSilk® kullanılmasının diğer yöntemlere geçme ihtiyacını zaman ve nakit olarak azalttığını görmektedirler.

DermaSilk® hangi sıklıkta yıkamalıdır? DermaSilk® gerekli görülen sıklıkta yıkanabilir. Bazı döküntülü egzama durumlarında kirli kalmaması için günde birden fazla yıkamak gerekebilir. (Bu gibi durumlarda birden fazla iç çamaşırı alınması önerilir.)

DermaSilk® neden çamaşır makinesinde yıkanamaz?

İpek doğal olarak hassas bir kumaştır ve el ile yıkamak çamaşırların giyilme ömrünü uzatır. Burada ki asıl endişe ipeğin örülmüş olması sebebi ile diğer kıyafetler ile karışıp hasar görmesidir. Yine de, çamaşır makinesi kullanmak istiyorsanız lütfen DermaSilk® in sökülmemesi için çamaşır koruyucu kapların veya tül torbanın içinde ve kullanım talimatında belirtildiği gibi yıkayınız.

Neden yumuşatıcı kullanmamalıyım?

Her çeşit kumaş yumuşatıcıların kimyasallarından etkilenir. İpek, cildi tahriş edebilecek yumuşatıcılara gerek olmadan birçok yıkamadan sonra bile yumuşak kalır.

Çamaşırlar ne kadar süre kullanılır?

Bu genellikle giyilen çamaşırın özelliğine, giyen kişiye ve kıyafetlerin içine mi yoksa tek başına mı giydiğine bağlıdır. Bebek ve çocuklar için kullanılan çamaşırlarda eskimesinden daha çok çocuklar hızlı büyüdüğü için küçük gelmeye başlaması gözlemlenmiştir.

Microbe Shield™ ne kadar süre etkilidir?

Microbe Shield® etkisini çamaşırların ömrü boyunca devam ettirir.

DermaSilk® medikal olarak test edilmiş midir?

DermaSilk ® etkinliği birçok klinik deneylerle test edilmiştir. Ayrıca değişik medikal durumlarda test edilen DermaSilk® bu çamaşırları kullanan hastalarda, kullanmayanlara göre birçok olumlu sonuç vermiştir. Bu sonuçların birçoğu Avrupa’da medikal toplantılarda gösterilmekte ve tıp dergilerinde yayınlanmaktadır. Bu klinik bilgiler ve yayınlar başta İngiltere olmak üzere diğer Avrupa ülkelerinde ki yetkililere güven vermiş ve DermaSilk® in reçete edilmesi hatta geri ödeme kapsamına alınması onaylanmıştır.

DermaSilk® hangi yaş grubunu kapsamaktadır?

Egzama ve dermatit bütün yaş gruplarını etkiler. Bu yüzden DermaSilk ® çamaşırları beden, ölçü ve tasarımında, 3 aylık atopik egzama şikâyeti olan bebeklerden, varis rahatsızlığı olan yaşlılara kadar çeşitleri barındırmaktadır.

Kontakt dermatit’in sebep olduğu el egzamam var, DermaSilk® yardımcı olabilir mi?

Türk insanının çoğunun gün geçtikçe kimyasallarla olan ilişkisi artmaktadır. Dolayısı ile kontakt dermatit görülme sıklığının arttığı düşünülmektedir. DermaSilk® eldivenleri el egzamasında eşsizdir. Bu eldivenler tek başına kullanılabildiği gibi cildi tahriş edebilecek herhangi bir iş eldiveni, bulaşık eldiveni gibi ürünlerin altına da giyilebilir. Eldivenlerin çocuk ve yetişkinler için boyutları da mevcuttur.
 

Microair® Pristine Sorular

 

Etkili koruma için anti mite kılıf alırken beraberinde yeni bir yatak almam da gerekiyor mu?

Hayır, tek ihtiyacınız iyi bir sertifikalı ve garantili yatak kılıfıdır. Microair® Pristine anti mite kılıfları bol hava geçişini sağlar ve lateks dâhil her türlü yatak için kullanılabilir.

Mite allerjenlerinden korunmak için yastık ve yatak kılıflarını herzaman beraber mi kullanmak zorundayım?

Evet, aksi takdirde sadece kısmi iyileşmeler görülür.

Doktor reçetelediği anda anti mite kılıfları kullanmak zorunlumu yoksa allerji’nin bekleyip zamanla azalması umuduyla beklemek mi daha iyidir?

Belirtilerin daha riskli hale gelmesinden ve gelişim riskinden kaçınmak için aynı zamanda özellikle bebeklik dönemlerinde sık rastlanan olabilecek diğer allerji risklerinden kaçınmak için en hızlı ve yakın zamanda yatak ve yastık kılıflarını edinmek şarttır.

Kılıfları günlük kullandığım çarşafların altına kullanabilir miyim?

Evet, allerji kılıfları normal nevresimleriniz gibi yerleştirilir. Yani günlük kullanılan takımlarınızın altına yerleştiriniz.

Pristine kılıflarının patentli özel koruma sisteminin zararı var mıdır? 


Pristine kılıfların hiçbir karşı endikasyonu veya yan etkisi yoktur çünkü koruma kalkanı özel bir bileşendir. Dünyada yaygın olarak kullanılır. Benzersiz yapının ayrılmaz bir parçasıdır: ne yıkamadan sonra nede yoğun kullanımda bu yapı bozulmaz. (Klinik çalışmalara bakınız)

Antimikrobiyal etkinlik süresi ne kadardır?

Antimikrobiyal etkisi kılıfların ömrü boyunca aktif kalır.

Pristine kumaşı ve diğer sıkı kumaşların arasındaki fark nedir?

Son yıllarda Pristine® kumaşını örnek alarak çıkmış olanlar fazla sıkıdır: böylelikle biraz hava geçişine izin verse de, yataktan nem çıkmasını engeller. Bu, uyuyan kişide terleme yapar, zaman içinde çürümeye eğilimli olan yatak küf ve mantar oluşumunu tetikler. Bu yüzden yatak kılıflarının ayda en az bir kere yıkanması gerekmektedir. Fakat, Pristine® kumaşı mite allerjenlerini önlemek için doğru gözenekliliğe sahiptir bununla beraber çift yönlü hava ve buhar geçişini en yüksek düzeyde sağlar. Bununla beraber, tamamen güvenli, küf, mantar ve bakteri oluşumunu engelleyen kalıcı antimikrobiyal ajan ile korunan patentli, klinik çalışmaları mevcut tek kılıftır.
 

Microair® Barrier Sorular

 

Microair® Barrier eldiven veya çorapları ile birlikte krem/emoliant kullanılması gerekli midir?

Doktorunuz yazmadığı sürece Microair® Barrier ile krem kullanmanız gerekli değildir. Eğer kullanılacak ise tamamen emildiğinden emin olunması gerekir.

Microair® Barrier kumaşı kortizon veya herhangi bir ilaç içermekte midir?

Hayır, Microair® Barrier kumaşı hiçbir türde madde barındırmaz, yaymaz; allerjen veya irritant maddeler ve cilt arasında fiziksel bariyer oluşturur.

Microair® Barrier eldiven/çoraplarını çalışma eldiveni /üzerine günlük çorap giymeden kullanabilir miyim?

Microair® Barrier çalışma eldivenleri/ günlük çoraplar ile birlikte kullanılması ürünün ömrünü uzatmak için önerilmektedir. (örneğin; bariyer çoraplarının ayakkabı ile direk temas halinde giyilmesi kumaşa zarar verebilir.)

Microair® Barrier eldivenleri suya direk temas ederek kullanılabilir mi?

Hayır, Microair® Barrier eldivenlerini suya direk temas ederek kullanılması mümkün değildir. Kumaşı su geçirmez özellikte olmasına rağmen, fakat mükemmel uyum sağlaması için tasarlanan dikişler için aynı şey söylenemez.

Neden bu ürünlerin DermaSilk® ürünleri ile beraber kullanılması tavsiye edilmiştir?

Microair® Barrier ürünlerinin DermaSilk® çorap ve eldivenleri ile birlikte kullanımının nedeni, cildiniz ile doğrudan temas halinde bulunarak ikinci cildiniz olarak görevini yapmasıdır. Özellikle kontakt Dermatit ve kronik el - ayak egzamasına yardımcı olduğundan beraber kullanılması tavsiye edilir. Bu iki ürün cildin bariyer görevini en iyi şekilde devam ettirmesi için kendisini tedavi etmesine hızlı şekilde yardımcı olur ve herhangi bir süperinfeksiyon veya inflamasyonu kontrol altında tutar.